W swojej pracy dostosowuję dietoterapię do potrzeb zdrowotnych, jak i indywidualnych preferencji każdego pacjenta. We współpracy kładę duży nacisk na edukacje oraz zrozumienie procesu terapeutycznego.
Ukończyłam studia na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, zdobywając tytuł licencjata (2014-2017) oraz magistra (2017-2019). Odbyłam czteroletni staż w przyszpitalnej Poradni Chorób Metabolicznych, gdzie byłam również współwykonawcą programu badań nad redukcją masy ciała u osób z otyłością.
W 2019 roku rozpoczęłam kształcenie w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, koncentrując się na badaniach dotyczących oceny ryzyka sercowo-naczyniowego u kobiet z otyłością. W pracy doktorskiej analizowałam zarówno aspekty behawioralne, takie jak nawyki żywieniowe, jak i molekularne predyspozycje genetyczne do rozwoju miażdżycy. Tytuł doktora nauk medycznych i nauk o zdrowiu zdobyłam w 2024 r., a moja praca doktorska, oparta o cykl publikacji, została wyróżniona przez Komisję Doktorską.
Od 2023 r. jestem także asystentką na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu w Katedrze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki i Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Nutrigenetyki, gdzie prowadzę zajęcia dydaktyczne dla kierunków dietetyka, położnictwo, fizjoterapia i dla kierunków podyplomowych oraz kontynuuję rozpoczętą podczas doktoratu pracę naukową. Na co dzień pracuję także w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Jestem współautorką licznych prac naukowych oraz prelegentką konferencji o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym.
Odbyłam także staż w prestiżowej jednostce Epidemiologii Żywieniowej (EPINUT, Epidemiología de la Nutrición) przynależącej do Wydziału Zdrowia Publicznego, Historii Medycyny oraz Ginekologii Uniwersytetu Miguela Hernándeza w Alicante. Zespół Epidemiologii Żywieniowej uczestniczy w wielu badaniach skupiających się na poznawaniu związku pomiędzy rozwojem wybranych jednostek chorobowych a czynnikami żywieniowymi i środowiskowymi. Na szczególną uwagę zasługuje, współprowadzone przez niniejszy ośrodek, badanie PREDIMED-PLUS
W 2022 roku zostałam laureatką konkursu Biocodex Microbiota Foundation, uzyskując grant na badania nad związkiem mikrobiomu jelitowego z odpowiedzią na interwencje behawioralne w redukcji masy ciała. Moja praca badawcza została doceniona na szczeblu lokalnym (Stypendium dla Młodych Badaczy z Poznańskiego Środowiska Naukowego, 2022) oraz krajowym (Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców, 2023).